Ací teniu els esbossos que es varen presentar en la nostra Agrupació el 11 de decembre de 2022 en la XI Presentació d’Esbossos de l’Agrupació i que es plantaran en les nostres demarcacions del 15 al 19 de març de 2023.

Falla Murillo i Palomar

LEMA: “Pallasades”.
ARTISTE: David Sánchez i Llongo.
SECCIÓ: 7ªC.
PREMI:

LEMA: “Colors i Olors… Mil flors”.
ARTISTE: Sevior & Priol.
SECCIÓ: 18ª.
PREMI:

Falla Avinguda de l’Oest “Els Velluters”

LEMA: “La llegenda de Juan Palomo”.
ARTISTE: Paco Torres.
SECCIÓ: 1ªB.
PREMI:

LEMA: “¿I tu quina cara tens?”.
ARTISTE: Alejandro Rubio.
SECCIÓ: 7ª.
PREMI:

Falla Bolsería Tros-Alt

LEMA: “Lluitadora”.
ARTISTE: Art en Foc.
SECCIÓ: 3ªA.
PREMI:

LEMA: “Quan siga gran vullc ser chiquet”.
ARTISTE: Jugosa Taller Artístico.
SECCIÓ: 8ª.
PREMI:

Falla Quart i Palomar

LEMA: “Ciber”.
ARTISTE: Paco Torres.
SECCIÓ: 1ªA.
PREMI:

LEMA: “Sherlock Holmes i el Scape Room”.
ARTISTE: Falles Carlos Herrero Muria.
SECCIÓ: 8ª.
PREMI:

Falla Peu de la Creu – En Joan de Vilarrasa

LEMA: “No és temps per a estar a “soles””.
ARTISTE: Ximo Martí.
SECCIÓ: 2ªA.
PREMI:

LEMA: “De pont en pont”.
ARTISTE: Santi Muñoz.
SECCIÓ: 3ª.
PREMI:

Falla Plaça del Pilar

LEMA: “We Will Survive”.
ARTISTE: Paco Torres.
SECCIÓ: Especial.
PREMI:

LEMA: “Cabeza, ¿a dónde vas?”.
ARTISTE: Taller Artístico Borja Llorens.
SECCIÓ: 1ª.
PREMI:

Falla Guillem de Castro i Triador

LEMA: “Praeteritum”.
ARTISTE: Celso Sierra.
SECCIÓ: 8ªC.
PREMI:

LEMA: “La mar del nostre voler, convertida en un femer”.
ARTISTE: Celso Sierra.
SECCIÓ: 22ª.
PREMI:

Falla Sant Vicent – Periodiste Azzati

LEMA: “La Gran Batalla”.
ARTISTE: Pau Soler.
SECCIÓ: 1ªA.
PREMI:

LEMA: “Di Capaz”.
ARTISTE: Rubén Arcos.
SECCIÓ: 2ª.
PREMI:

Falla En Sendra – Plaça Coll “El Tro”

LEMA: “Nit Màgica”.
ARTISTE: Mª Teresa Meliá.
SECCIÓ: 7ªC.
PREMI:

LEMA: “Emparellats”.
ARTISTE: Mª Teresa Meliá.
SECCIÓ: 21ª.
PREMI:

Falla En Plom i Guillem de Castro

LEMA: “En la música en una atra part”.
ARTISTE: Óscar García.
SECCIÓ: 6ªC.
PREMI:

LEMA: “Un any més”.
ARTISTE: Juan A. Navarro Guijarro.
SECCIÓ: 16ª.
PREMI:

Falla Guillem Sorolla i Recaredo

LEMA: “La Creació”.
ARTISTE: Arte Efímero.
SECCIÓ: 8ªA.
PREMI:

LEMA: “Llibertat”.
ARTISTE: Alejandro Cano.
SECCIÓ: 20ª.
PREMI:

Falla Ribera – Convent Santa Clara “Telefònica”

LEMA: “Mare”.
ARTISTE: Miguel Santaeulalia Serrán.
SECCIÓ: 1ªA.
PREMI:

LEMA: “El meu primer dent”.
ARTISTE: Raúl García Pertusa.
SECCIÓ: 2ª.
PREMI: