Ací teniu els esbossos que es varen presentar en la nostra Agrupació el 27 de novembre de 2014 en la IV Exposició d’Esbossos de l’Agrupació. Y també podeu vore les fotos dels monuments que es varen plantar en les nostres demarcacions del 15 al 19 de març de 2015: (Fotos de CENDRA DIGITAL) i els premis obtinguts.

Falla Murillo i Palomar

LEMA: “Residència Disney”
ARTISTE: La comissió
SECCIÓ: 18ª

LEMA: “Quins temps més feliços”
ARTISTE: La comissió
SECCIÓ: 7ªB
PREMI: 6xt. Premi Secció

Falla Avinguda de l’Oest “Els Velluters”

LEMA: “Menú Degustació”
ARTISTE: Vicente Francisco Lorenzo i Albert
SECCIÓ:
PREMI: 9é. Premi Secció

LEMA: “¡Quina calor!”
ARTISTE: Miguel Ballester i García
SECCIÓ: 2ªB

Falla Bolseria Tros-Alt

LEMA: “La mar salà”
ARTISTE: Marina Puche i Fabuel
SECCIÓ:
PREMI: 3er. Premi Secció

LEMA: “Made in La-Pe-China”
ARTISTE: Carles Mondrià i Díaz
SECCIÓ: 2ªA
PREMIS: 9é. Premi Secció i 3er. Premi Ingeni i Gràcia.

Falla Quart i Palomar

LEMA: “La música del mar”
ARTISTE: Dartfaller
SECCIÓ:
PREMI: 8u. Premi Secció

LEMA: “Cuentos Orientales”
ARTISTE: Jose Manuel Gramaje i Listerri
SECCIÓ: 1ºA
PREMI: 10m. Premi Secció

Falla Peu de la Creu – En Joan de Vilarrasa

LEMA: “A tot color”
ARTISTE: Mario Pérez
SECCIÓ:
PREMI: 2n. Premi Secció

LEMA: “Paràsits”
ARTISTE: Paco Giner
SECCIÓ: 2ªA
PREMI: 4rt. Premi Secció

Falla Plaça del Pilar

LEMA: “¡¡¡Mar”e” m Case!!!”
ARTISTE: Óscar Villada
SECCIÓ:
PREMI: 2n. Premi Secció

LEMA: “Pantomima”
ARTISTE: Pere Baenas
SECCIÓ: Especial
PREMIS: 1er. Premi Secció i 3er. Premi Ingeni i Gràcia

Falla Guillem de Castro, Triador i Sant Pere Pasqual

LEMA: “Un passat per a gaudir… un futur per descobrir”
ARTISTE: Girona&Sierra
SECCIÓ: 18ª
PREMI: 8u. Premi Secció
FALLA DEL 75 ANIVERSARI (1941-2015)

LEMA: “La Moma”
ARTISTE: Girona&Sierra
SECCIÓ: 7ªC

Falla Sant Vicent, Periodiste Azzati i Padilla

LEMA: “Onomatopeya”
ARTISTE: José Gallego
SECCIÓ:
PREMIS: 1er. Premi Secció i 1er. Premio Ingeni i Gràcia

LEMA: “Progressa adecuadament”
ARTISTE: Paco Torres i Josa
SECCIÓ: 1ªA
PREMI: 2n. Premi Secció

Falla Pintor Domingo i Guillem de Castro

LEMA: “Rondalla Oriental”
ARTISTE: JuanMa Sánchez i Cuenca
SECCIÓ: 18ª

LEMA: “La cotorra y el pájaro, historias se van a contar”
ARTISTE: JuanMa Sánchez i Cuenca
SECCIÓ: 7ªB

Falla En Sendra – Plaça Coll “El Tro”

LEMA: “Fantasia”
ARTISTE: Vicente Zacarés i Sarrió
SECCIÓ: 17ª

LEMA: “Piratas más que ratas”
ARTISTE: José Acebes i Rodríguez
SECCIÓ: 7ªA
PREMI: 1er. Premi Secció

Falla En Plom i Guillem de Castro

LEMA: “Colorín Colorado”
ARTISTE: Juan Alberto Navarro i Guijarro
SECCIÓ: 13ª
PREMI: 8u. Premi Secció

LEMA: “Estás de wasa”
ARTISTE: Juan Alberto Navarro i Guijarro
SECCIÓ: 5ªC

Falla Guillem Sorolla i Recaredo

LEMA: “La luz”
ARTISTE: Daniel Barea
SECCIÓ: 18ª
PREMIS: 6xt. Premi Secció i 1er. Premi Ingeni i Gràcia

LEMA: “Salvemos la naturaleza”
ARTISTE: Daniel Barea
SECCIÓ: 7ªB
PREMI: 9é. Premi Secció

Falla Ribera – Convent Santa Clara “Telefònica”

LEMA: “Melodia sense fi”
ARTISTE: Juan Alberto Navarro i Guijarro
SECCIÓ:
PREMI: 5nt. Premi Secció

LEMA: “Drames i comèdies”
ARTISTE: Javier Álvarez Sala-Salinas
SECCIÓ: 1ªA
PREMI: 4rt. Premi Secció