Ací teniu els esbossos que es varen presentar en la nostra Agrupació el 26 de novembre de 2023 en la XII Presentació d’Esbossos de l’Agrupació i que se plantaran en les nostres demarcacions del 15 al 19 de març de 2024.

Falla Murillo i Palomar

LEMA: “Life is music”.
ARTISTE: Rubén Vela Romero de Ávila.
SECCIÓ: 8ªA.
PREMI:

LEMA: “¡Vestix-me que s’en anem de festa!”.
ARTISTE: Sevior & Priol.
SECCIÓ: 19ª.
PREMI:

Falla Avinguda de l’Oest “Els Velluters”

LEMA: “Jeckyll & Miss Hyde”.
ARTISTE: Paco Torres.
SECCIÓ: 1ªB.
PREMI:

LEMA: “Stargate, una porta al temps”.
ARTISTE: Alejandro Rubio.
SECCIÓ: 4ª.
PREMI:

Falla Bolsería Tros-Alt

LEMA: “Inteligència molt artificial”.
ARTISTE: Art en Fòc.
SECCIÓ: 3ªA.
PREMI:

LEMA: “A ningú li amarga un dolç”.
ARTISTE: Jesús Liñana-Falles Hawa.
SECCIÓ: 11ª.
PREMI:

Falla Quart i Palomar

LEMA: “Valencians pel món, ¡hem arribat a la lluna!”.
ARTISTE: Paco Torres.
SECCIÓ: 1ªA.
PREMI:

LEMA: “CONECTAR: Si pots somier-ho, pots fer-ho”.
ARTISTE: Fallas Carlos Herrero Muria.
SECCIÓ: 9ª.
PREMI:

Falla Peu de la Creu – En Joan de Vilarrasa

LEMA: “Fa 150 anys”.
ARTISTE: Chimo Martí.
SECCIÓ: 2ªA.
PREMI:

LEMA: “Mònstruos Valencians”.
ARTISTE: Santi Muñoz.
SECCIÓ: 3ª.
PREMI:

Falla Plaça del Pilar

LEMA: “Vudú”.
ARTISTE: Paco Torres.
SECCIÓ: Especial.
PREMI:

LEMA: “Efecte Mariposa”.
ARTISTE: Taller Artístico Borja Llorens.
SECCIÓ: 1ª.
PREMI:

Falla Guillem de Castro i Triador

LEMA: “Llorer”.
ARTISTE: Celso Sierra.
SECCIÓ: 8ªC.
PREMI:

LEMA: “Falles en la lluna”.
ARTISTE: Celso Sierra.
SECCIÓ: 22ª.
PREMI:

Falla Sant Vicent – Periodiste Azzati

LEMA: “Mar de fons”.
ARTISTE: Pau Soler.
SECCIÓ: 1ªA.
PREMI:

LEMA: “Sobre rodes”.
ARTISTE: Santi Muñoz.
SECCIÓ: 2ª.
PREMIO

Falla En Sendra – Plaça Coll “El Tro”

LEMA: “¡¡Vixca México”.
ARTISTE: Rubén Vela.
SECCIÓ: 7ªC.
PREMI:

LEMA: “L’aigua”.
ARTISTE: Rubén Vela.
SECCIÓ: 19ª.

Falla En Plom i Guillem de Castro

LEMA: “Els Supers de la festa”.
ARTISTE: Chimo Esteve Mares.
SECCIÓ: 6ªC.
PREMI:

LEMA: “De película”.
ARTISTE: Juan A. Navarro Guijarro.
SECCIÓ: 18ª.
PREMI:

Falla Guillem Sorolla i Recaredo

LEMA: “Amor per sempre”.
ARTISTE: Art de Fòc.
SECCIÓ: 8ªC.

LEMA: “Tiempo de calidad”.
ARTISTE: Fet d’Encàrrec.
SECCIÓ: 19ª.

Falla Ribera – Convent Santa Clara “Telefònica”

LEMA: “Let’s dance”.
ARTISTE: Miguel Santaeulalia Serrán.
SECCIÓ: 1ªA.
PREMI:

LEMA: “I colorín, colorat, este conte, ¡NO s’ha acabat!”.
ARTISTE: Javier Álvarez-Sala Salinas.
SECCIÓ: 1ª.
PREMI: