Ací teniu els esbossos que es varen presentar en la nostra Agrupació el 2 de decembre de 2016 en la VI Exposició d’Esbossos de l’Agrupació. I també podeu vore les fotografies dels monuments que es varen plantar en les nostres demarcacions del 15 al 19 de març de 2017: (Fotos de CENDRA DIGITAL) i els premis que varen obtindre.

Falla Murillo i Palomar

LEMA: “L’evolució de les Falles Infantils”
ARTISTE: La Comissió
SECCIÓ: 18ª

LEMA: “El palleter”
ARTISTE: La Comissió
SECCIÓ: 7ªC

Falla Avinguda de l’Oest “Els Velluters”

LEMA: “Guerra i pau”
ARTISTE: Samuel Martínez i María Esteban
SECCIÓ:
PREMI: 10m. Premi Secció

LEMA: “Proverbis orientals contats per quatre pardals”
ARTISTE: Manuel Martínez
SECCIÓ: 2ªA
PREMI: 15º. Premi Secció

Falla Bolseria Tros–Alt

LEMA: “Entre ments”
ARTISTE: Ruben Arcos Martí
SECCIÓ:
PREMI: 2n. Premi Secció

LEMA: “Conqueridors d’ahir i hui”
ARTISTE: Art en Foc (Enrique Iborra i Jesús de la Hoz)
SECCIÓ: 3ªA
PREMI: 10m. Premi Secció

Falla Quart i Palomar

LEMA: “Vivaç”
ARTISTE: Ricard Balanzá i Martínez
SECCIÓ:
PREMI: 5t. Premi Secció

LEMA: “Mediterraneament”
ARTISTE: Jose M. Gramaje
SECCIÓ: 1ªA
PREMI: 12º. Premi Secció

Falla Peu de la Creu – En Joan de Vilarrasa

LEMA: “La més dolça”
ARTISTE: Mario Pérez
SECCIÓ:
PREMI: 4t. Premi Secció

LEMA: “La ruta de la seda arriba a Valéncia”
ARTISTE: José Ramón Devís
SECCIÓ: 2ªA
PREMI: 10m. Premi Secció

Falla Plaça del Pilar

LEMA: “United Colors of Pilar”
ARTISTE: Ceballos & Sanabria
SECCIÓ:
PREMIS: 1r. Premi Secció i 2n. Premi d’Ingeni i Gràcia

LEMA: “En el pecat va la penitència”
ARTISTE: Paco Torres
SECCIÓ: Especial
PREMI: 4t. Premi Secció

Falla Guillem de Castro, Triador i Sant Pere Pasqual

LEMA: “El lladre de ninots”
ARTISTE: Sergio Lis y Celso Sierra
SECCIÓ: 22ª
PREMI: 3r. Premi Ingeni i Gràcia

LEMA: “Compromís en el Règim”
ARTISTE: Sergio Lis i Celso Sierra
SECCIÓ: 8ªC

Falla Sant Vicent, Periodiste Azzati i Padilla

LEMA: “Tipografic”
ARTISTE: Óscar Villada i Sanchis
SECCIÓ:
PREMI: 5t. Premi Secció

LEMA: “Supercalifragilisticoespialidoso”
ARTISTE: Vicente Martínez i Aparici
SECCIÓ: 1ªA
PREMI: 11r. Premi Secció

Falla En Sendra – Plaça Coll “El Tro”

LEMA: “A les dos, tronà”
ARTISTE: Maria Teresa Meliá
SECCIÓ: 22ª
PREMI: 1r. Premi Secció

LEMA: “Cuina d’autor”
ARTISTE: Maria Teresa Meliá
SECCIÓ: 8ªA
PREMI: 1r. Premi Secció

Falla En Plom i Guillem de Castro

LEMA: “Donant la volta”
ARTISTE: Juan A. Navarro Guijarro
SECCIÓ: 15ª
PREMI: 4t. Premi Secció

LEMA: “He tingut una idea”
ARTISTE: Jose Luis Pascual i Nebot
SECCIÓ: 6ªA

Falla Guillem Sorolla i Recaredo

LEMA: “Yayos superhéroes”
ARTISTE: Arte Efímero, S.L.
SECCIÓ: 21ª

LEMA: “Arlequins”
ARTISTE: Arte Efímero, S.L.
SECCIÓ: 8ªB
PREMI: 6t. Premi Secció

Falla Ribera – Convent Santa Clara “Telefónica”

LEMA: “Damas i Cavallers”
ARTISTE: Ceballos & Sanabria
SECCIÓ:
PREMI: 5t. Premi Secció

LEMA: “Trampantojo”
ARTISTE: Javier Álvarez-Sala i Salinas
SECCIÓ: 1ªA
PREMI: 8u. Premi Secció